Ukončení pojistné smlouvy

Možnosti vypovězení/ukončení pojistné smlouvy povinného ručení a/nebo havarijního pojištění pro vaše vozidlo:

 • ke konci pojistného období – Výpověď je třeba učinit písemně a doručit ji nejméně 6 týdnů před výročním dnem pojistné smlouvy na adresu pojišťovny
 • do 2 měsíců od uzavření smlouvy – Máte-li sjednané pojištění maximálně před 2 měsíci, můžete smlouvu vypovědět. Pojišťovna vám přeplatek pojištění vrátí na váš účet nebo poštovní poukázkou na vaši adresu. Smlouva bude ukončena za 8 dní od doručení vaší výpovědi na pojišťovnu.
 • do 3 měsíců ode dne oznámení vzniku pojistné události – Pokud jste měli pojistnou událost, můžete ukončit pojistnou smlouvu do 3 měsíců od oznámení vzniku pojistné události. Pojišťovna vám přeplatek vrátí na váš účet nebo poštovní poukázkou na vaši adresu. Smlouva bude ukončena za 1 měsíc od doručení vaší výpovědi na pojišťovnu.
 • změna vlastníka, prodej vozidla – V případe prodeje vozidla a tedy změny vlastníka ideální toto oznámit pojišťovně ihned. Pojišťovna předepisuje pojistné podle zákona do data nahlášení změny. Pojišťovna vám přeplatek vrátí na váš účet nebo poštovní poukázkou na vaši adresu.
 • dohodou – Požádejte pojišťovnu o dohodu s ukončením smlouvy. Záleží však na pojišťovně, zda vám vyhoví, vyčkejte na písemné vyjádření souhlasu.
 • vyřazení vozidla z evidence vozidel – Na dopravním inspektorátu odhlaste vaše vozidlo. Pojišťovně zašlete výpověď s kopií velkého technického průkazu, kde je tato změna zaznamenána. Pojišťovna vám přeplatek vrátí na váš účet nebo poštovní poukázkou na vaši adresu.
 • změna pojistného – Příchozí změna smlouvy (změna částky pojištění) ze strany pojišťovny znamená možnost ukončit smlouvu do jednoho měsíce od oznámení této změny. Pojišťovna vás musí informovat o změně pojistného na další pojistné období minimálně dva měsíce před ukončením pojistného období.

Výpověď vždy podávejte písemně a předejte na pojišťovnu, zašlete doporučeně poštou nebo použijte k tomu přímo určených formulář na jejich WWW stránkách a nechte si potvrdit její přijetí. Výpověď musí být vždy opatřena vlastnoručním podpisem (v případě elektronického podání je potřeba vytisknout, podepsat, naskenovat a to poslat).

Autor příspěvku: Admin

1 komentář u „Ukončení pojistné smlouvy

  Isabella

  (15. 11. 2019 - 21:51)

  Zmena pojistneho Ukoncit pojistnou smlouvu muzete v pripade noveho predpisu pojistneho na dalsi obdobi. Napriklad z duvodu nespokojenosti s novou vysi nebo podminkami pojistneho. Ukoncit smlouvu muzete do 1 mesice od oznameni teto zmeny. Pojistovna je dle zakona take povinna Vas informovat o zmene pojistneho na dalsi pojistne obdobi minimalne 2 mesice pred tzv. vyrocim smlouvy, neboli ukoncenim daneho pojistneho obdobi. Smlouva je ukoncena k datu ukonceni pojistneho obdobi. 6. Vypoved dohodou Nutny souhlas pojistovny. Aby vypoved pojistne smlouvy byla platna, musi Vam pojistovna akceptaci vypovedi pisemne potvrdit. Pri podani vypovedi dohodou je vhodne uvest duvod vypovedi. Jako duvod mohou pojistovny akceptovat nespokojenost, uvedeni v omyl pri sjednani pojistne smlouvy, apod. Pojistovny vetsinou neakceptuji vypoved z duvodu lepsi nabidky pojisteni. Preplatek pojisteni (nespotrebovane pojistne) Vam pojistovna vrati zpet, pokud se s pojistovnou nedohodnete jinak. Smlouva je ukoncena ke dni dohody obou stran.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *